Zastopuj hejt. Kurs e-learningowy

„Czy uważasz, że prawa człowieka powinny być tak samo chronione w ,,wirtualu’’ i ,,realu’’? Dobrze wiesz, że bardzo często w praktyce tak nie jest, bo w sieci ,,hejtowanie’’ jest wszechobecne… Zresztą, w przestrzeni publicznej też nie jest dużo lepiej… Coś trzeba z tym zrobić… Ale jak pogodzić wolność słowa z realną ochroną tych, którzy są obiektami ,,hejtu’’ z powodu cech, których zmienić nie mogą?

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w kursie ,,ZASTOPUJ HEJT’’ na temat istoty mowy nienawiści, jej wpływu, skutków oraz przeciwdziałania jej. ,,ZASTOPUJ HEJT’ jest przeznaczony dla osób w wieku 16 – 30 lat oraz zainteresowanych zagadnieniem walki z ,,hejtem’’. Nie wymagamy przygotowania uczestników z zakresu mowy nienawiści i jej przeciwdziałania. Chcemy, abyś skorzystał/a z tego wyjątkowego narzędzia w sposób wyczerpujący. Zachęcamy do zrealizowania wszystkich modułów tematycznych. Przygotowaliśmy 8 modułów tematycznych. Wystarczy, że wybierzesz 5 z nich i  możesz otrzymać certyfikat. Jeszcze lepiej byłoby, gdybyś zdecydował/a się wziąć udział w całości naszego e-kursu.”

e-learning

Kurs został przygotowany i realizowany jest w ramach projektu ,,Program antywirusowy: nie dla mowy nienawiści w Internecie!’’. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wydawca:
Humanity in Action
Źródło:
http://uprzedzuprzedzenia.org/ekurs/