Konkurs na koszulkę przeciwko nienawiści

„Jak w nietuzinkowy sposób zobrazować ideę języka/myślenia/odczuwania wolnego od nienawiści? Jak mogłaby wyglądać koszulka-przeciwko-nienawiści, którą chce się nosić na co dzień? Czy hejtowanie musi być bardziej trendy niż niehejtowanie?” W maju 2014 r. Fundacja im. Stefana Batorego oraz Fundacja Towarzystwa Dziennikarskiego Fundusz Mediów zorganizowały konkurs na projekt graficzny nadruku na koszulkę wyrażający sprzeciw wobec mowy nienawiści.

„Sprzeciw wobec mowy nienawiści to walka o język wolny od przejawów rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu, nacjonalizmu, pogardy wobec członków mniejszości etnicznych i seksualnych, kobiet czy nienawiści na tle wyznaniowym. To walka o język szacunku w sferze prywatnej i publicznej.”

Spośród 500 prac, które nadeszły na konkurs Design hate away! Jury zdecydowało przyznać dwie równorzędne drugie nagrody dla Beaty Motuk i Mateusza Nowaka.

Konkurs został zrealizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

 

Wszystkie nadesłane na konkurs prace można obejrzeć w galerii: http://www.pinterest.com/designhateaway/design-hate-away/

Autor:
Fundacja im. Stefana Batorego
Źródło:
http://www.ngofund.org.pl/konkurs-design-hate-away-rozstrzygniety/